contra

Przemysł 4.0 w praktyce – robot w Contrze woła “zaraz kończę!”

W ramach projektu DIH2 dodajemy do systemu Contra inteligentne usługi (ang. smart services),
których podstawą jest pobieranie danych bezpośrednio m.in. z robotów depaletyzujących deski i podających je do dalszej obróbki. Jednym z najważniejszych efektów jest przewidywanie przez “robota” kiedy niezbędna jest dostawa kolejnej partii produktów, sprawdzenie czy w buforze wejścia jest jakaś paleta w kolejce i powiadomienie pracownika odpowiedzialnego za obsługę bufora wejścia stanowiska: “kończę za X minut, konieczny pilny załadunek” albo “kończę za X minut, mam jeszcze kolejną paletę w kolejce, dopij kawę i pomóż ;)”.

 

Oczywiście oprócz tego uzyskujemy podstawowe informacje takie jak status wszystkich podłączonych maszyn i postępów ich pracy.

 

contra

Udostępnić klientowi wersję testową w 30 minut

Wielu klientów chce dzisiaj jak najszybciej “dotknąć” narzędzia i przekonać się czy faktycznie działa i się im “spodoba”.

System, który obejmuje raportowanie wykonania zadań na stanowiskach wykonawczych – jak Contra – nie jest łatwo udostępnić w taki sposób, ponieważ wyniki monitorowania można obejrzeć jedynie po zaraportowaniu wykonania tych zadań na tablecie przystosowanym do pracy na hali produkcyjnej. Takiego urządzenia nie sposób udostępnić w tak krótkim czasie. Żeby klient mógł zacząć naprawdę “zaraz” i zobaczyć cały proces w systemie wdrażamy system raportowania przez www. 

Rozwiązanie to może służyć mniejszym firmom, które nie wykonują tak wielu zadań w jednostce czasu lub jako rozwiązanie awaryjne. Daje też najszybszą możliwość udostępnienia wersji demonstracyjnej.

 

contra

Wszystkie zdalne spotkania „pod ręką”

Nasi mentorzy, w zależności od pytań mentees, czasem dzielą się sprawami dużej wagi, ale czasem pojawiają się proste, codzienne, drobne rozwiązania jak na przykład to.

  • Masz wiele regularnych spotkań na zoom, a linki jakoś giną i nie zawsze łatwo je odszukać w mig?
  • Dodaj pasku zakładek przeglądarki katalog spotkania / zoom i wstaw tam stałe zakładki do spotkań.
  • Spotkanie się zaczyna? Klik i gotowe ;)
contra

management30.com #Workout – książka, którą warto mieć na półce

Książka, którą warto mieć na półce w każdej organizacji? https://management30.com/books/workout/. Najlepsza rekomendacja? Oto jedna z reakcji świeżo wyciągnięta z rozmowy, w ramach naszego programu mentoringowego.  

Dzięki! Zacząłem czytać to Management 3.0 – wygląda obiecująco (wstęp mocno oddaje moje podejście i dlaczego chce trochę zgłębić temat – „most knowledge workers, such as engineers, teachers, consultants, and designers, don’t realize that they are also (to some extent) responsible for management stuff”).

contra

Jak przeprowadzać refactoring?

Jak przeprowadzać refactoring? ? To proste, każdy pewnie coś odpowie, ale kiedy unikać refactoringu? ? To już znacznie ciekawsze pytanie – a takie staramy się “rozwiązywać” na naszych Agile Talkach ?.
To kontrowersyjne pytanie wcale nie jest bezzasadne. Robienie refaktoryzacji w momencie, gdy jesteśmy blisko dnia releasu projektu, brakuje czasu na przetestowanie zrefaktorowanego kodu ani na pokrycie go testami, może spowodować więcej szkód niż pożytku… ? Warto również zastanowić się, czy refaktoryzacji poddawać feature’y, które od dłuższego czasu nie są i nie będą rozwijane.
And last but not least ❕?, nierzadko koszt refaktoryzacji kodu jest znacznie wyższy niż przepisanie go ?
12

[:pl]Młodszy Inżynier Oprogramowania w Zespole Sieci Telekomunikacyjnych i Komputerowych[:]

Zakres działań

Realizacja projektów badawczych na zlecenie Komisji Europejskiej, Europejskiej Agencji Obrony w zakresie:

  • implementacji aplikacji do projektowania sieci komunikacyjnych na pokładzie statków kosmicznych
  • implementacji i symulacji systemów i protokołów transmisji danych stosowanych w satelitach
  • wsparcia w przygotowaniu technicznych części ofert projektowych oraz dokumentacji projektowej

Oczekiwania i doświadczenie

  • wykształcenie techniczne, minimum ukończone studia I stopnia – preferowany kierunek Informatyka, Elektronika i Telekomunikacja, Automatyka i Robotyka lub pokrewny
  • znajomość języka C++, bibliotek Boost oraz środowiska programistycznego Qt w stopniu pozwalającym na samodzielne pisanie oprogramowania, w tym GUI, w środowiskach systemów operacyjnych Windows i Linux
  • praktyczna znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym (B2)

Mile widziane

zainteresowania programowalnymi układami logicznymi (FPGA), językami opisu sprzętu (HDL), projektowaniem układów elektronicznych

Oferujemy

  • umowę o pracę na pełen etat
  • uczestnictwo w ciekawych projektach badawczych o międzynarodowym wymiarze, możliwość delegacji zagranicznych
  • zdobywanie doświadczenia w wytwarzaniu oprogramowania i prototypów innowacyjnych rozwiązań technologicznych na potrzey sektora kosmicznego
  • wsparcie ze strony doświadczonych pracowników
  • pracę w młodym zespole oraz przyjazną atmosferę pracy

Brzmi interesująco?

Dołącz do zespołu! Wyślij CV na adres rekrutacja@itti.com.pl ze wskazaniem numeru ogłoszenia J/ZS/11/2018.

Prosimy o zamieszczenie w CV zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez ITTI Sp. z o.o. w celu prowadzenia rekrutacji na dane stanowisko oraz, opcjonalnie, w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji.

1 2